Koralų spalvos - Reef Aquarium Forumas

Koralų spalvos

  • Armetas
  • Armetas avataras Topic Author
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
More
prieš 2 m. 10 mėn. #3511 nuo Armetas
Koralų spalvos was created by Armetas
Daug kam kyla klausimų kaip koralus nuspalvinti taip, kad jie džiugintų mūsų akis ir spalvos būtų ryškios ir neblankios (ir ne rudos). Tam yra daug įvairių būdų ir nuansų jas išgaunant. Visų pirma pradėsiu nuo to, jog įspūdingų spalvų galima tikėtis tik tuomet kai PO4 režiuose 0,01-0,03, o NO3 režiuose 0,25 - 0,5. Tokie parametrai atitinka ULNS (Ultra Low Nutrition System) ir tokiose sistemose spalvos būna šviesiausios ir ryškiausios. Tačiau tai nereiškia, jog pasiekus tokius režius spalvos iškart atsiras ir galima bus jomis džiaugtis. Deja reikės papildomai pasistengti, kad jas išgauti, tačiau tokiose sistemose žymiai lengviau išgauti spalvas, nei kad tose kur po4 ir no3 didesni.
Kodėl minima PO4 ir NO3 - nes tai koralų maistas ir jie įtakoja koralų zoaxantelių spalvą. Pvz didelis kiekis po4 ar didelis kiekis no3 gali salygoti tamsias koralų spalvas (galbūt net rudas).

Grįžtant prie spalvų ULNS sistemose - šiose sistemose pakankamai pavojinga palaikyti tokius kiekius, nes ta riba iki nulio labai nedidele. Gan dažnas reiškinys kaip tokiose sistemose pamiršus ar nepastebėjus šie parametrai nukrenta iki absoliučių nulių ir koralai pradeda blukti arba mirti. Todėl įpatingai svarbu tokias sistemas aprūpinti maistu koralams (Amino rugštys, vitaminai, koncentruotas koralų maistas ir pn). Tokių sistemų pavyzdžiai: Zeovit, Aquaforest Probiotic ir t.t. Ir šiose sistemose spalvas išgauti pakankamai nesudėtinga.

Skaitant tai kas aprašyta aukščiau kyla išvada, jog norint turėti spalvas reikia turėti ULNS sistemą - atsakymas yra TIKRAI NE!
ULNS naudojama SPS akvariumuose. SPS/LPS arba LPS akvariumuose ULNS sistemos negalima naudoti ir LPS deja nelabai gerai gyvens tokiose sistemose, todėl SPS/LPS ir LPS koralams labiau priimtina LNS (Low Nutrition System), kur PO4 yra 0,03-0,09, NO3 yra 1-5.

LNS sistemose ryškių spalvų išgavimas (ypač iš SPS) ganėtinai sudėtingas, todėl šioje vietoje tikrai padeda Mikro Elementai, kurie padeda išryškinti vieną ar kitą spalvą. Beveik visi gamintojai turi Mikro elementus savo prekių gamoje, tad pasirinkimas tikrai didelis rinkoje, tik belieka žinoti ką ir kam naudoti:
  • Jei akvariume trūksta žalios spalvos - naudojama geležis (Iron)
  • Jei akvariume trūksta raudonos spalvos - naudojamas jodas (Iodine)
  • Jei akvariume trūksta mėlynos spalvos - naudojamas kalis (Kalium/Pottasium) - nors tai labiau priskiriama prie makro elementų, tačiau dauguma gamintojų jį priskiria prie mikro
  • Jei akvariume trūksta šviesių spalvų - naudojamas florinas (Flourine) - kartais gamintojas siulo įsigyti Jodido floriną, kur jodas eina kartu su florinu.
  • Taip pat vienas iš svarbių mikroelementų yra stroncis, tačiau jis nelabai įtakoja spalvas. Pagrindinė jo užduotis padėti koralų augimui bei SPS koralų išsišakojimui.

Taip kad, stebint savo akvariumą galima papildomai naudoti vieną ar kitą (ar net kelis) mikroelementų papildus spalvos pagerinimui. Yra gausybė pasirinkimų gamintojų, kuriuos naudoti: Korallen Zucht, Aquaforest, Tropic Marine ir t.t., tad nėra jokio skirtumo, kurį gamintoją pasirinksite (skonio reikalas). Aš asmeniškai naudoju Aquaforest, kurio išeigos ir kainos santykis man priimtinausias.

P.s. Yra all in one spalvų papildų, tačiau apie juos ateityje :)

Please Prisijungti or Sukurti sąskaitą to join the conversation.

Moderatoriai: ArmetasDar321